هاشمي: اگر آيت‌الله مهدوي‌كني نامزد رياست شود كانديدا نمي‌شوم / براي رياست خبرگان اقدامات سازماندهي شده ناصواب صورت گرفت

 

رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: در صورتي كه آيت الله مهدوي كني نامزد رياست خبرگان شوند، داوطلب اين پست نخواهم شد و از آقاي مهدوي كني حمايت مي‌كنم.

آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان رهبري كه در آيين گشايش نهمين اجلاسيه رسمي دوره چهارم اين مجلس سخن مي‌گفت با اشاره به انتخابات هيئت رئيسه جديد مجلس خبرگان رهبري كه امروز برگزار مي‌شود اظهار داشت: در طول ماه‌هاي اخير در خصوص انتخابات هيئت رئيسه خبرگان در رسانه‌ها غوغايي شد كه همه چيز را تحت تأثير قرار داد كه اين موضوع مضر است.

وي افزود: نبايد اجازه داد نوعي تلقي اختلاف در خبرگان در جامعه سرايت كند و تصور من اين بود كه براي رياست خبرگان اقدامات سازماندهي شده ناصواب صورت گرفته است.

رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: دو سال پيش در انتخابات هيئت رئيسه از آيت‌الله مهدوي كني خواستم كه نامزد شود و حتي آقاي طبسي مكرر با ايشان صحبت كردند كه اين مسئوليت را بپذيرند اما ايشان نپذيرفتند.

هاشمي رفسنجاني افزود: آن روز حقيقتا براي اين ماندم كه رفتاري فراجناحي را در اين نهاد مقدس انجام دهم تا خبرگان براي همگان مايه اميد و دلخوشي باشد.

وي ادامه داد: در مجلس خبرگان رهبري بيش از 80 مجتهد عادل و با صلاحيت حضور دارند كه سرمايه خوبي براي نظام و كشور ما هستند و بروز تفرقه يا نمايش يك تفرقه در اين مجموعه بسيار مضر است.

رئيس مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت:‌ در ماه‌هاي اخير كارهايي صورت گرفت كه احساس خطر كردم و به آقاي امامي كاشاني گفتم كه با آقاي مهدوي كني صحبت كند و ايشان پيشنهاد مرا به آقاي مهدوي كني مطرح كردند و گفتم كه از آيت‌الله مهدوي كني حمايت مي‌كنم و قصدم اين بود كه مسئله را از اين طريق حل و از تفرقه در خبرگان جلوگيري كنم.

هاشمي رفسنجاني ادامه داد: آيت‌الله مهدوي كني بحث كسالت و كهولت سن را مطرح كردند اما نظر ما اين بود كه هيئت رئيسه هم در مديريت مجلس به ايشان كمك مي‌كند و در زمان آيت‌الله مشكيني هم اينگونه بود اما جواب روشني از آيت‌الله مهدوي كني نرسيد و ايشان مراعا كرده بودند.

وي اضافه كرد: اكنون نيز اعلام مي‌كنم اگر آيت الله مهدوي كني حاضر باشند مسئوليت خبرگان را بپذيرند قطعاً بنده نمي‌آيم تا اين نهاد مقدس آسيب نبيند و هر يك از آقايان نيز كه حاضر باشند مي‌پذيريم و همراهي مي‌كنم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري در ادامه سخنانش به ذكر نكاتي در خصوص حضورش در انتخابات دوره چهارم مجلس خبرگان رهبري پرداخت و گفت: بنده در هيچ موردي پيش و بعد از انقلاب نامزد پست و مقامي نبودم و پذيرش مسئوليتها بر اساس تكليف يا فشار بوده است.

هاشمي رفسنجاني افزود: در انتخابات نهم شرايطي ديدم كه تصميم گرفتم ديگر در هيچ انتخاباتي شركت نكنم اما مردم را به حضور پرشور در اين صحنه ترغيب نمايم اما در انتخابات خبرگان اعضاي جامعه روحانيت از جمله آقايان مهدوي كني و يزدي نزد من آمده و اصرار كردند كه وارد صحنه شوم.

وي اضافه كرد: دوستان نيامدن به صحنه انتخابات را مساوي با خطر مي‌دانستند اما با اين وجود خدمت آقا رسيدم و نظر رهبر معظم انقلاب را جويا شدم كه ايشان از طريق آقايان طبسي و روحاني اين پيام را رساندند و فرمودند حضور بنده در اين صحنه تعين و واجب است.

"بنده تأكيد داشتم كه با وجود 80 نفر از آقايان در صحنه انتخابات حضور من واجب نيست اما با توجه به تأكيدات رهبري و فراهم شدن مقدمات كار پذيرفتم و به صحنه آمدم و نامزد انتخابات شدم كه البته مانند انتخابات نهم بداخلاقي‌هايي هم ديدم اما محدودتر بود. "

رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: بنده عاشق و شيفته هيچ پست و مقامي نيستم و فكر مي‌كنم زمان آن است كه تجربيات خود را مكتوب كنم و عشقم اين است كه خاطرات خود را مدون كنم اما هرجا لازم باشد تا نفس دارم در خدمت انقلاب هستم و از هيچ كاري دريغ نمي‌كنم.

هاشمي رفسنجاني در پايان نيز متذكر شد كه با توجه به اعلام دفتر آيت‌الله مهدوي كني مبني بر نامزدي براي رياست خبرگان، اكنون منتظر است كه آيت‌الله مهدوي كني رسما اعلام كند كه وارد انتخابات مي‌شود تا وي از كانديداتوري كناره‌گيري كند و انتخابات هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري انجام شود...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.