تاريخ : | | نویسنده : irannews1

 

 

بازار خودرو

 

 

تعطیلات ابتدای هفته جاری، صدای نمایشگاهداران خودرو پایتخت را نیز درآورد و به گفته خود آنها، کسب و کارشان را تحت تاثیر قرار داد.

آن طور که این نمایشگاهداران عنوان می کنند، تصمیم دولت مبنی بر تعطیلی یکشنبه و دوشنبه هفته جاری، تاثیری قابل توجه بر خرید و فروش خودرو گذاشت و اجازه نداد، بازار حتی شرایط عادی رکود را نیز به خود ببیند.

فعالان بازار معتقدند این تعطیلات، تقریبا مانع کسب و کار هفته جاری آنها شده و اجازه نداده همین اندک مشتریان فعلی نیز، قدم به نمایشگاه های خودرو بگذارند. بازار خودرو ایران نزدیک به چهار ماه است به رکود رفته و مشتریان تمایل چندانی به خرید خودرو

نشان نمی دهند.

آن طور كه نمایشگاهداران خودرو پایتخت عنوان می كنند، این هفته نمودار کلی قیمت ها تغییر و تحول خاصی را تجربه نکرد؛ اما خودروهایی مانند تندر-۹۰ و پژو ۲۰۶ صندوق دار، همچنان در همان قیمت های بالای خود، ثابت ماندند.

تندر -۹۰ و پژو ۲۰۶ صندوق دار، هر دو به دلیل کمبود عرضه به بازار، رشد قیمت را در هفته های گذشته تجربه کردند و هنوز هم نرخ آنها پایین نیامده است.

اوضاع فعلی بازار خودرو و رکود حاکم بر آن در شرایطی است که فعالان بازار منتظر بودند با پایان امتحانات و فرا رسیدن تابستان، مشتریان برای خرید خودرو قدم به نمایشگاه ها گذاشته و خرید و فروش رونقی بگیرد؛ اما تا به امروز كه بیش از سه هفته از تابستان می گذرد، مشتریان هنوز روی خوش به بازار نشان نداده اند.

● تندر و پژو ۲۰۶ گران ماندند

رکود بازار نیز نتوانست کمبود عرضه تندر-۹۰ و پژو ۲۰۶ صندوق دار را جبران كند و قیمت آنها را کاهش دهد.

آن طور که خبر می رسد در حال حاضر این دو هنوز هم نرخ بالایی در بازار دارند و تا اوضاع تولید آنها رو به راه نشود، نمی توان افت قیمت آنها را به چشم دید.

در حال حاضر تندر-۹۰ در مدل E۱ با توجه به رشد قیمت ۳۰۰ هزار تومانی در هفته گذشته، ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل E۲ آن نیز با نرخ ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

مدل E۰ نیز كه ظاهرا دیگر به تولید نمی رسد، هم اكنون ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. در بین مدل های پژو ۲۰۶ صندوق دار نیز، V۸ در حال حاضر ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد كه این موضوع از افزایش نرخ ۲۰۰ هزار تومانی این خودرو حكایت می كند. هم اكنون ۲۰۶ صندوق دار V۹ نیز ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و V۲۰ هم با نرخ ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. در بین مدل های هاچ بك پژو ۲۰۶ نیز، تیپ ۲ آن، نرخی برابر با ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد و تیپ ۶ این محصول هم ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.

● سمند و ۴۰۵، بدون تغییر

آن طور كه فعالان بازار می گویند، پژو ۴۰۵ پرتیراژترین محصول ایران خودرو هم اكنون ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد كه این موضوع از ثبات قیمت ۴۰۵ حكایت می كند.

سمند نیز كه معمولا بازار با ثباتی دارد، هم اكنون در مدل LX بنزینی، قیمتی برابر با ۱۵ میلیون تومان دارد و مدل سورن آن نیز با نرخ ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

● سایپایی ها هم تغییر نکردند

نگاهی نیز به قیمت سایپایی ها بیندازیم. محصولات سایپا فعلا روزهای با ثباتی را پشت سر می گذارند، به نحوی كه هم اكنون پراید بنزین سوز با قیمت هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود و ریو نیز ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد. زانتیا نیز ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد..../تحلیل:جام جمرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.