ناكامی كلاهبردار در سرقت ۸/۲میلیارد تومانی از بانك

 

كارمند قلابی بانك كه به اتهام كلاهبرداری تحت تعقیب پلیس بود، در یكی از محله های تهران دستگیر شد. این متهم با حضور در بانكی در شهریار، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بخش خزانه داری بانك خارج كرده و قصد سرقت آن را داشت كه ناكام ماند.

هفته گذشته مردی جوان با ورود به بانكی در شهریار به سمت یكی از مسوولان رفت و با ارائه نامه ای به وی، مدعی شد كارمند یكی از بانك هاست و طبق حكمی ماموریت یافته است تا در شعبه مربوطه به فعالیت كاری اش ادامه دهد.

مسوول بانك پس از بررسی نامه و حكم مرد جوان، به وی اجازه داد در جایگاه كارمندی كه چند هفته پیش به شعبه ای دیگر منتقل شده، بنشیند و به فعالیت كاری اش ادامه دهد.

دقایقی بعد كارمند جدید، از كارمندان قدیمی خواست تا كار با سیستم رایانه جدید را به وی آموزش دهند كه آنها نیز پذیرفتند. یك ساعت بعد از حضور كارمند جدید، وی از مسوول بانك اجازه خواست تا برای تهیه دارو دقایقی محل كارش را ترك كند.

 

ناكامی در آخرین لحظه

به این ترتیب كارمند جدید از بانك خارج شد، ولی دیگر بازنگشت. مسوولان بانك كه به اوضاع مشكوك شده بودند، در بررسی رایانه ای كه او در حال كار كردن با آن بود، متوجه شدند مرد كارمند ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را از خزانه داری بانك خارج و به یك حساب بانكی دیگر واریز كرده است.

با مشخص شدن این موضوع، حساب دریافت كننده بررسی و معلوم شد صاحب حساب هنوز مبلغ واریزی را از حساب بانكی اش خارج نكرده است. مسوولان بانك بلافاصله مبلغ واریزی را از آن حساب خارج و به خزانه داری بانك منتقل كردند.

درپی وقوع این حادثه مدیر بانك موضوع را به نماینده حقوقی بانك اطلاع داد و با حضور در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار از مرد كلاهبردار شكایت كرد.

در پی این شكایت و به دست آمدن تصویر مرد كلاهبردار كه از طریق دوربین های مداربسته بانك ثبت شده بود، بازپرس اصغری زاویه، رئیس شعبه ۷ دادسرای شهریار پرونده را در اختیار ماموران اطلاعات ـ امنیت شهریار قرار داد و به این ترتیب تحقیقات پلیسی آغاز شد.

با دستور قضایی تصاویر به دست آمده از متهم به تمامی بانك های كشور ارسال و خواسته شد به محض مشاهده چنین فردی در محل كارشان، ماجرا را به پلیس اطلاع دهند.

 

هوشیاری مسوول بانك، متهم را گرفتار كرد

تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا این كه چند روز پیش رئیس یكی از بانك های تهران در تماس پلیس اطلاعات ـ امنیت شهریار، اطلاع داد كارمند قلابی تحت تعقیب پلیس در محل كارش شناسایی و دستگیر شده است.

در پی این گزارش ماموران پس از كسب نیابت قضایی به محل دستگیری كلاهبردار فراری اعزام شدند و متهم را به پلیس اطلاعات ـ امنیت شهریار انتقال دادند.

 

اعتراف كارمند قلابی

متهم در بازجویی های پلیسی گفت: از چند هفته پیش وقتی متوجه شدم یكی از كاركنان بانك به محل دیگری منتقل شده، از یك مرد جاعل خواستم برایم كارت كارمندی و حكم ماموریت كاری در بانك را تهیه كند.

وی یادآور شد: با در دست داشتن حكم ماموریت وارد بانك شدم و طبق نقشه پول كلانی را از حساب خزانه داری خارج و به حساب خودم واریز كردم. تصمیم داشتم با این ترفند از چندین بانك دیگر هم سرقت كنم كه دستگیر شدم.

بنابر این گزارش، متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تكمیلی از وی ادامه دارد.... / گزارش : جام جم آنلاین رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.