به فرض که متکی جوابشان را ندهد ، با خدای خبیر چه می کنند؟

 

شنبه شب که برنامه بیست وسی شبکه دو را می دیدم با ناباوری به حرفهای رحیمی معاون اول احمدی نژاد درباره برکناری منوچهرمتکی وزیر سابق خارجه که با مکث­های خاصی که حکایت از خیلی چیزها می کرد گوش می­دادم و البته هیچ یک از حرفهایش را قبول نکردم. یک دلیل آن هم اینکه از نحوه صحبت کردن او پیدا بود دارد حین صحبت کردن بدنبال واژه­هایی در جهت توجیه این مساله می­گردد ودرونی کاملا نا آرام دارد.

رحیمی می گفت متکی وزیر برکنارشده از قبل در جریان برکناری خود بوده و روزهای قبل با او در این زمینه و حتی در باره زمان تودیعش! صحبت هم شده و اینطور نبوده که بدون اطلاع از تصمیم احمدی نژاد درسفرسنگال از این قضیه مطلع شده باشد!

نتیجه گیریهای بدیهی ازسخنان رحیمی این است:

1- شنونده با شنیدن حرف­های رحیمی در باره مطلع بودن متکی از برکناری خود درآینده­ای بسیارنزدیک با خود می­گوید این دیگر چه وزیری است که با علم به اینکه دارد برکنار می­شود به روی مبارک خود نمی­آورد وبه سفر می­رود تا پیام رییس دولت را به رییس جمهور سنگال تقدیم کند و آنوقت می­پذیرد درحال ماموریت خارج از کشور از کار برکنار شود.

2- شنونده حرفهای رحیمی  از خود می­پرسد چرا رییس دولت با علم به اینکه در آینده نزدیکی قصد برکناری متکی را دارد وطبق گفته رحیمی این مساله را با اوهم درمیان گذاشته در عین حال او را به سفر سنگال می­فرستد ولی تا  پای جناب وزیر به سنگال می رسد حرمت فرستاده و حتی پیام خود رانگه نمی ندارد و در رفتاری بقول متکی کاملا غیر دیپلماتیک او را درهمانجا از کار برکنار می­کند.

3- در اینکه برخلاف گفته رحیمی، متکی درخارج مساله برکناری خود را متوجه شده  و این قضیه در ارتباط مستقیم با اعتراض وی به سفر مشایی به اردن برای تقدیم پیام رییس دولت به پادشاه اردن است شکی نیست سوال این است برفرض اینطور باشد و با متکی قبلا در این باره توافق شده، احمدی نژاد چه عجله­ای داشته که صبر نکرده لااقل پای وزیرش به کشور برسد بعد خبر عزل را به او بدهد؟!

امروزخبرتکذیب سخنان رحیمی را توسط متکی در این باره در مصاحبه با خبرگزاری مهر دیدم. وی در این مصاحبه گفته در سنگال خبر برکناری­ اش را شنیده است!

تا اینجا را داشته باشید تا بقول قدیمی ها نبش قبری بکنیم و سری هم به آقای الهام سخنگوی سابق دولت در باره علت برکناری علی لاریجانی از منصبش - دبیر شورای امنیت و مسول مذاکره با طرف غربی  ایران در قضیه انرژی هسته ای - توسط احمدی نژاد داشته باشیم که وقتی خبرنگاری از او درباره این برکناری سوال کرد گفت آقای لاریجانی مشکل شخصی داشته وخودش از این مسولیت کنار رفته است که در کوتاهترین زمان ممکن علی لاریجانی در مصاحبه­ای رندانه اعلام کرد تا آنجا که او ازخودش خبر دارد وی دچار هیچ مشکل شخصی نبوده است! البته ابن نقل قولها قریب به مضمون است وطالبان! برای دریافت اصل صحبتها می توانند زحمت جستجو در اینترنت را بکشند.

به اینکه  کی در این باره چقدر خلاف می­گوید! کار ندارم.

به اینکه چرا کسی در منصب معاون اولی دولت لااقل احتمال نمی­ دهد متکی درمقام دفاع از خود هم که شده بلافاصله حرفهای او را تکذیب می­کند - که کرد- کار ندارم.

به اینکه حتی اگر رحیمی راست می­گوید نتیجه این می­شود کسی که پنج سال وزیر خارجه ما بوده تا این حد دروغگوست کار ندارم.

به اینکه رحیمی نمی­توانسته و نمی­تواند بدون هماهنگی با او به این عرصه بیاید و چنین حرف­هایی را بزند کاری ندارم.

کار به این دارم که چرا کسانی  که بر مسند قدرت این مملکت اسلامی نشسته ­اند :

اینقدر قبح دربینشان شکسته شده است.

اینقدر راحت حرف خلاف می زنند.

اینقدر راحت هوش مردم وسطح آگاهی جامعه و افکار عمومی را دست کم می گیرند.

اینقدر راحت با آبروی هم بازی می­کنند.

اینقدر با پرده دری ازهم و روکردن دست یکدیگر علنا آبروی این نظام مظلوم را به سخره می­گیرند.

اینقدر شهامت و جسارت ندارند تا عواقب تصمیمی را که گرفته اند صادقانه بپذیرند واینگونه با طرح مسائل خلاف واقع درجامعه از زیربار تصمیمات خود شانه خالی می­کنند.

اینقدر راحت و بدون در نظرگرفتن عواقب شرعی سخن خلاف  با مردم مواجه می­شوند.

اینقدر از عواقب تاثیر این خلاف گویی دربین مردم و نیز زیر دستان خودغافلتد و برای آن هیچ اهمیتی قائل نیستند.

اینقدر غافلند که برفرض متکی از خود دفاع نکند و جامعه هم این خلافها را بپذیرد جواب خدای خبیر و بصیر وحاضر و ناظر را  نمی­ توانند بدهند.

در این قضیه بهر حال یکی از دوطرف قضیه دروغ گفته است .آیا تجربه مرحوم کردان  و آن مسائلی که در مجلس برای او پدید آمد کفایت نمی­کند تا عالی جنابان دست از این روشها بردارند؟

شب بخیر!...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.