چندی است که موضوع تعداد و ماهیت همراهان رئیس جمهور در سفر اخیر وی به نیویورک در میان رسانه ها مطرح شده است.

بسیاری از رسانه ها این دو سئوال مهم را مطرح کرده اند که اولا: به چه دلیل هیات حدود یکصد نفره رئیس جمهور را در این سفر همراهی می کرد و ثانیا به چه دلیل برای شماری از نزدیکان واعضای سببی و نسبی خانوده احمدی نژاد نیز درخواست ویزا شده و بخشی از آنها در این سفر ، احمدی نژاد را همراهی می کردند.

به عنوان مثال در این سفر، پسر و عروس رئیس جمهور به همراه احمدی نژاد بودند و برای داماد احمدی نژاد به همراه همسر و نوه اش نیز درخواست ویزای سفر به آمریکا ارائه شده بود.

بررسی این موضوع زمانی جالب تر می شود که بدانیم در ریاست جمهوری، هیاتی برای نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دولت فعال است.

بنا به گفته "سعیدلو "معاون اجرایی وقت رئیس جمهور در تیرماه 87 ، هياتي متشكل از نماينده رييس جمهور ، معاونان وزراتخانه هاي اطلاعات و امور خارجه و همچنين دو نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به عنوان ناظر بر سفرهاي خارجي كاركنان دولت ، نظارت دارد.

دبيرخانه هيات نظارت بر سفرهاي خارجي كاركنان دولت در نهاد رياست جمهوري نیز قرار دارد و هرهفته يكبار جلسه به منظور درخواست سفر از 52 دستگاه در معاونت اجرايي رييس جمهور تشكيل مي شود.

این هیات ضمن بررسی درخواست های ماموریت های خارجی کارکنان دولت (حتی در سفر وزیران) درباره اصل انجام سفر خارجی و جزئیات آن مانند اعضای هیات، هزینه ها و دیگر جزئیات سفر ها وماموریت های خارجی کارکنان دولت تصمیم گیری می کند.

نگارنده به یاد دارد که چندی پیش در جمعی، یکی از معاونان وزیر نفت اسبق توضیحاتی را درباره محدودیت های ماموریت ها و سفرهای خارجی مقامات ارشد نفتی به کشورهای مختلف داشت.

او برای مثال یادآوری می کرد که زمان ورود و خروج به شهر محل ماموریت خارجی می بایست با زمان آغاز و پایان همایش یا کنفرانس یا برنامه هدف، تطابق داشته باشد تا خدای نکرده نتوان روزهای بیشتری و حتی یک روز بیشتر در شهر مقصد در فلان کشور خارجی باقی ماند و یا اینکه تاکید می شود که ارزان ترین بلیط هواپیما برای ماموریت خارجی تهیه شود.

حال سوال این است که آیا به همراه رفتن پسر و عروس احمدی نژاد و درخواست ویزای آمریکا برای داماد احمدی نژاد و خانواده اش نیز در این هیات نظارت به تایید رسیده است.

آیا وسواس و دقت نظری که این هیات در برابر سایر سفرها و ماموریت های خارجی کارکنان دولت دارد در سفر اخیر نیویورک نیز به کار گرفته شده است یا خیر؟

 

حضور پسر و  عروس احمدی نژاد در طبقه همکف سالن مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک

 

آیا هیات نظارت بر ماموریت های خارجی بر سفر نیویورک هم نظارت داشت؟

اظهارات 3 سال قبل معاون اجرایی وقت احمدی نژاد درباره نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دولت

سایت ریاست جمهوری - تیرماه 87

معاون اجرايي رييس جمهور گفت: ميزان صرفه جويي در سفرهاي غير ضروري كاركنان دولت در طول دوران دولت نهم در مقايسه با سه سال مشابه ،170  ميليارد تومان بوده است.

دكتر علي سعيدلو با اشاره به مصوبه سال 1373 مجلس شوراي اسلامي در خصوص بهينه سازي سفرهاي خارجي كاركنان دولت ، يادآور شد: در اين ارتباط هياتي متشكل از نماينده رييس جمهور ، معاونان وزراتخانه هاي اطلاعات و امور خارجه و همچنين دو نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به عنوان ناظر بر سفرهاي خارجي كاركنان دولت ، نظارت دارند.

وي با بيان اينكه دبيرخانه هيات نظارت بر سفرهاي خارجي كاركنان دولت در نهاد رياست جمهوري قرار داشته و هرهفته يكبار جلسه به منظور درخواست سفر از 52 دستگاه در معاونت اجرايي رييس جمهور تشكيل مي شود،گفت: در طي سه سال فعاليت دولت نهم فضاي مناسب جهت اعمال نظارت جدي تر فراهم شده است و عليرغم انجام كليه سفرهاي مهم و ضروري دستگاهها نسبت به مدت مشابه ، صرفه جويي قابل ملاحظه اي انجام گرفته است .

معاون اجرايي رييس جمهور افزود: ميزان صرفه جويي بابت هزينه اقامت ، غذا و ساير هزينه ها حدود 145 ميليار تومان مي باشد . همچنين ميزان صرفه جويي بابت عوارض خروج و بليت حدود 25 ميليارد تومان است كه در مجموع با برنامه ريزي و نظارت جدي و حذف سفرهاي غير ضروري در مدت سه سال 170 ميليارد تومان صرفه جويي شده است .

دكتر سعيدلو با بيان اينكه تمام سفرهاي ضروري دستگاهها انجام مي شود، خاطر نشان كرد: تلاش هيات نظارت بر سفرهاي خارجي كاركنان دولت اين است كه سفرهابراي انجام ماموريت هاي اصلي تسهيل و سفرهاي غير ضروري محدود گردد..../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.