اخبار,اخبارسیاسی,نمایندگان مجلس

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت:

موضوع تهیه یک طرح 3 فوریتی برای متوقف شدن مذاکرات هسته‌ای در واکنش به تهدیدهای مقامات امریکا چند روزی است که در مجلس و رسانه‌ها مطرح است. روز گذشته هم آقای کریمی قدوسی به عنوان طراح اصلی، طرحی را با 80 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرد.

 

پیش از این تعداد زیادی از نمایندگان در اظهار نظرهای خود و همچنین اعضای فراکسیون رهروان ولایت در جلسه روز یکشنبه خود با دنبال کردن چنین طرحی مخالفت کرده و آن را به صلاح ندانسته بودند. اعلام مخالفت رئیس مجلس هم در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای یافت.


اعلام مخالفت‌ها ناظر بر این بود که تیم مذاکره کننده ما در حال گفت‌و‌گو است و نمایندگان هم در قالب بیانیه‌های مختلف نظرات و مطالبات خود را بیان کرده‌اند. از طرفی قبل از طرح بحث‌برانگیز مجلس سنای امریکا، نمایندگان مجلس در قالب طرح یک فوریتی که کلیات آن به تصویب رسید نیز دولت را ملزم به صیانت از حقوق هسته‌ای ملت کرده‌اند. این طرح در حال حاضر در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است لذا برخی همکاران دلواپس ما می‌توانند تذکرات و پیشنهادها و دغدغه‌های خود را به کمیسیون ارائه کنند.


گذشته از این سؤال که چرا برخی از نمایندگان مجلس 4 سال پیش دلواپس نبودند و حالا اظهار نگرانی می‌کنند، اساساً طرح 3 فوریتی تعریف و شأن نزول خاصی دارد. به جریان انداختن آن به معنای آن است که یک مشکل حادی در کشور پیش آمده و باید خیلی سریع در یک جلسه مجلس درباره آن تصمیم‌گیری شود. حال آنکه چنین ضرورتی احساس نمی‌شود.


با این همه آقای کریمی قدوسی طرح خود را تقدیم هیأت رئیسه کرد. اما چند ساعت بعد از اعلام این خبر تعدادی از نمایندگان به من مراجعه کرده و گفتند ما چنین طرحی را امضا نکرده‌ایم. مضاف بر اینکه قبل از تقدیم طرح به هیأت رئیسه خبر آن به همراه اسامی امضاکنندگان توسط آقای کریمی قدوسی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. این همکاران تأکید داشتند ما به عنوان 3 فوریت و ضرورت قطع مذاکرات هسته‌ای نامه یا طرحی را امضا نکرده ایم و خواستار پس‌گیری امضاهای خود بودند. چنانکه تعداد دیگری هم با مراجعه به هیأت رئیسه امضاهای خود را پس گرفتند.

 

من بدرستی نمی‌دانم اسم این اقدام آقای کریمی قدوسی را چه باید گذاشت اما صریح می‌گویم که این کار به هیچ وجه قابل دفاع نیست. اگر نمایندگانی که احساس می‌کنند از سوی ایشان فریب خورده‌اند، به هیأت رئیسه مجلس شکایت کنند این موضوع در هیأت رئیسه بررسی خواهد شد اما مرکز تخصصی مواجهه با این قبیل رفتارها « هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان» است. در صورتی که نمایندگان از این هیأت بخواهند، رفتار آقای کریمی قدوسی می‌تواند در این هیأت مورد بررسی قرار گیرد چون وظیفه آن بررسی رفتارهایی از سوی نمایندگان است که تصور می‌شود شأن نمایندگی و مجلس را رعایت نکرده‌اند.

 اخبار  سیاسی  -  ایران رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.