تاريخ : | | نویسنده : irannews1

ابراز خوشبينی ايران و اتحاديه اروپا در مورد مذاکرات هسته ای اخير دو طرف ابراز خرسندی مديرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی را در پی آورده است.

روز دوشنبه، 11 سپتامبر، محمد البرادعی، مديرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی، در سخنانی از "پيشرفت به دست آمده" در مذاکرات علی لاريجانی، سرپرست مذاکرات هسته ای ايران، و خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، برای حل بحران ناشی از برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی استقبال کرد.

البرادعی که در گفتگو با رسانه ها شرکت داشت گفت که از ادامه گفتگو بين دو طرف دلگرم شده و ابراز اميدواری کرد که شرايط مناسب برای حل اختلافات کنونی از راه مذاکره فراهم آيد.

مديرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت که به نظر وی گفتگو همچنان بهترين راه برای يافتن راه حلی با دوام است اما افزود که فرصتی که برای اين منظور به دست آمده برای مدتی طولانی برجای نخواهد ماند.

مذاکرات آقايان سولانا و لاريجانی روز شنبه، 9 سپتامبر و پس از يک تعويق چند روزه، در وين برگزار شد و دو روز به طول انجاميد.

در پايان اين مذاکرات، هر دو طرف اعلام داشتند که به پيشرفت هايی دست يافته اند.

محور اصلی اين مذاکرات واکنش ايران به پيشنهاد پنج عضو دايم شورای امنيت و آلمان - موسوم به گروه 1+5 - بود که در ماه ژوئن سال جاری توسط آقای سولانا به مقامات ايرانی در تهران تحويل شد.

در اين بسته پيشنهادی ايران ترغيب شده تا در برابر دريافت برخی امتيازات فنی و اقتصادی، برنامه غنی سازی اورانيوم را به حالت تعليق در آورد.

ايران در روز 22 ماه اوت پاسخ خود به اين بسته پيشنهادی را به نمايندگان گروه 1+5 تسليم کرد که گرچه محتوای آن فاش نشده، آما گفته می شود شامل قبول درخواست تعليق غنی سازی اورانيوم نيست.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.