تاريخ : | | نویسنده : irannews1

اعتماد: حکم کور کردن دو چشم پسر جواني که روي صورت دختر مورد علاقه اش اسيد پاشيده و بينايي اش را از او گرفته بود از سوي ديوان عالي کشور تاييد شد.

صدور حکم قصاص دو چشم پسري به نام مجيد از سوي شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران و به درخواست آمنه، دختر 29ساله يي صورت گرفت که زمستان سال 83 در پارکي در نزديکي سيدخندان قرباني کينه جوان اسيدپاش شد.

آمنه به رغم اينکه دوسال در کشور اسپانيا تحت نظر متخصصان چشم قرار داشت اما به طور کامل بينايي دو چشمش را از دست داد.

جلسه محاکمه مجيد جوان اسيدپاش دو ماه پيش در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران به رياست قاضي نورالله عزيزمحمدي برگزار شده بود و آمنه شاکي پرونده در شکايت خود گفت؛ من هيچ رابطه يي با مجيد نداشتم و فقط او چند بار از من خواستگاري کرده و من جواب منفي داده بودم. مدتي بود که احساس مي کردم مجيد مرا تعقيب مي کند، به همين خاطر يک روز جلوي او را گرفتم و گفتم من ازدواج کرده ام و همسرم را دوست دارم و ديگر مزاحمم نشو.

چند روزي بود که مجيد مرا تعقيب نمي کرد و من هم فکر کردم ماجرا تمام شده است تا اينکه روز حادثه دوباره احساس کردم کسي دنبالم مي کند، قدم هايم را تند کردم، او هم سريع تر حرکت کرد و يک لحظه ايستادم تا آن فرد از کنارم رد شود، يکدفعه مجيد با پارچ اسيد جلويم پيچيد و مايع را به صورتم پاشيد. من قبل از اين حادثه به پليس اطلاع داده بودم مجيد برايم ايجاد مزاحمت مي کند اما پليس کمکي به من نکرد و گفتند بايد حادثه يي رخ بدهد تا ما وارد عمل شويم.

آمنه در ادامه گفت؛ من خيلي تلاش کردم چشمانم را معالجه کنم و به خاطرش به اسپانيا هم رفتم اما نابينا شدم چون يک چشم ام به طور کامل تخليه شده و ديگري هم قرنيه اش از بين رفته بود، حالا هم تقاضاي قصاص دارم چون مي خواهم عبرتي براي آيندگان باشد.

مجيد متهم پرونده نيز در جلسه دادگاه اتهام اسيدپاشي را قبول و ادعا کرد ابتدا آمنه عاشق او شده بود.

وي گفت؛ آمنه عاشق من شد و پيشنهاد دوستي داد و بعد که من عاشقش شدم، مرا پس زد. حالا هم قصاص را قبول دارم به اين شرط که هر دو ما را به اتاق عمل ببرند و چشمان مان را کور کنند، چون ممکن است در آينده راه درماني براي چشمان آمنه پيدا شود اما براي من نه. سپس هيات قضات وارد شور شدند و حکم به قصاص دو چشم مجيد دادند.   در رايي که توسط قاضي عزيزمحمدي نوشته شده و به امضاي دو قاضي مستشار (رحيمي و بومي) هم رسيده، آمده است؛ با توجه به تقاضاي قصاص شاکي که خواسته خودش اسيد را به چشم متهم بريزد و با توجه به اينکه مجرم بودن مجيد محرز است، بنابراين حکم بر ريختن چند قطره اسيد به چشمان مجيد توسط آمنه به اندازه کور شدن متهم صادر مي شود.

اين حکم از سوي مجيد و وکيل مدافعش مورد اعتراض قرار گرفت و پرونده به ديوان عالي کشور فرستاده شد، هر چند به نظر مي رسيد اين راي با توجه به اينکه پيش از اين پزشکي قانوني در پرونده هاي مشابه اعلام کرده بود قصاص چشم قابل اجرا نيست، نقض شود، توسط قضات شعبه 33 ديوان عالي کشور مورد تاييد قرار گرفت و قضات اين شعبه اعلام کردند با توجه به اينکه قرار است اسيد چند قطره به اندازه کور شدن در چشم ها چکانده شود، بنابراين حکم قابل اجراست.

اکنون با توجه به تاييد حکم از سوي ديوان عالي کشور پرونده براي اجرا به شعبه اجراي احکام دادسراي جنايي تهران فرستاده شده است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.