هيات وزيران با رأي قاطع خود ،سازمان انرژي اتمي را مكلف كرد نسبت به طراحي و پيش‌بيني تأسيس ده سايت غني‌سازي در مقياس سايت نطنز را تا دو ماه اقدام كند.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت ریاست جمهوری، در جلسه بعدازظهر امروز هيات وزيران كه به رياست دكتر محمود احمدي‌نژاد برگزار شد مقرر شد سازمان انرژي اتمي تا دو ماه آينده كار احداث پنج سايت جديد را كه مكان آنها در سراسر كشور پيش‌بيني شده است را آغاز كند و براي پنج سايت جديد نيز مكان مناسب پيشنهاد كند.

براساس برنامه چهارم توسعه، دولت بايد براي 20 هزار مگاوات برق مورد نياز نيروگاه‌هاي كشور سوخت توليد كند كه گام مهم در اين مسير احداث 10 سايت غني‌سازي در مقياس نطنز است.

رييس‌جمهور در اين جلسه با بيان اينكه براي تأمين 20 هزار مگاوات برق به 500 هزار سانتريفيوژ در مقياس فعلي آن نيازمند هستيم، گفت: البته سانتريفيوژهاي جديدي كه در جمهوري اسلامي ايران طراحي شده است با ظرفيت بالاتر و با تعداد كمتر از اين كار را انجام مي‌دهند كه به محض به بهره‌برداري رسيدن آنها از اين سانتريفيوژهاي جديد استفاده خواهيم كرد.

 احمدي‌نژاد تاكيد كرد: بايد به جايگاهي برسيم كه بتوانيم 250 تا 300 تن سوخت ر ساخت توليد كنيم و براي اين كار از سانتريفيوژهاي جديد و با سرعت بالاتر بهره بگيريم.

رييس شوراي امنيت ملي همچنين از بررسي توليد سوخت 20 درصد در جلسه چهارشنبه هيات دولت خبر داد و تصريح كرد: ما با همه دنيا برخورد دوستانه و محبت‌آميز داريم اما در عين حال اجازه نمي‌دهد سرسوزني از حق ملت ايران ضايع شود.

براساس هيات وزيران همچنين مقرر شد وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش و علوم و تحقيقات و فناوري نسبت به اعلام تعطيلي روز شنبه هفته آينده اقدام نمايند.

همچنين به دستگاه‌هاي دولتي نيز توصيه شد با درخواست مرخصي كارمندان خود در اين روز موافقت كنند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.