تاريخ : | | نویسنده : irannews1
ایلنا: در حراج بونامز که اختصاص به آثار مدرن و معاصر جهان و هنر آمریکای لاتین داشت، بیشترین رقم فروش متعلق به ژان میشل باستیاک هنرمند درگذشته آمریکایی (1988-1960) بود که 182 هزار دلار فروش رفت. باستیاک که آثارش بعداز مرگ او شناخته شد، هم اکنون یکی از ده هنرمند پرفروش هنرمعاصر محسوب می‌شود.

در مرتبه دوم جیمز رسنکوئیست قرار دارد که به رقم 170 هزار دلاری رسید و بعداز او هم اثر مدریس دو والمینک؛ هنرمند درگذشته فرانسوی؛ بود که اثرش 134 هزار دلاری به فروش رفت.

در این حراج آثار پابلو پیکاسو، فرناند لژه و ... هم عرضه شده بود. آثار لژه، به ترتیب 19، 24، 20 و 18 هزار دلار فروش رفت و از پیکاسو هم که اثری کوچک "8 در 8 سانتی متر" مربوط به سال 1945 بود، 15 هزار دلار فروخته شد.

بیشترین برآورد درنظر گرفته شده برای آثار هنرمندان ایرانی، اختصاص به فرهاد مشیری داشت که تابلوی 145 در 193 سانتیمتری او 60 تا 80 هزار دلار قیمت گذاری شده بود. این تابلو 80 هزار دلار به فروش رفت. این اثر مربوط به سال 2005 است و مشیری برای ساختن آن از ورقه‌های طلایی بهره گرفته و عناصر گالیگرافیک را چاشنی آن کرده است.

افشین پیرهاشمی؛ هنرمند 35 ساله ایرانی؛ برنده بی‌ینال چین هم با تابلویی به ابعاد 100 در 100 سانتیمتر شرکت داشت که «شغل اصلی» نام داشت و مربوط به سال 2009 بود. این اثر البته به هنرمند تعلق نداشت و توسط مجموعه‌داری خصوصی به حراج ارسال شده بود که 50 هزار دلار به فروش رسید.

پیرهاشمی در این حراج هم برآورد اثر خود را پایین(بین 12 تا 18 هزار دلار) درنظر گرفته بود. اثر او در حراج فصل قبل بونامز در دوبی 20 تا 30 هزار دلار قیمت‌گذاری شده بود که 126 هزار دلار یعنی چهار برابر برآورد اولیه به فروش رفت. این هنرمند اخیراً در حراج 27 آوریل کریستی در دبی به رکورد 550 هزار دلاری رسید.

عباس کیارستمی؛ هنرمند مطرح ایرانی؛ هم با عکسی از مجموعه «برف سفید» در حراج شرکت داشت که 8 تا 12 هزار دلار قیمت‌گذاری شده بود و 10 هزار دلار به فروش رسید. پرویز تناولی؛ مجسمه‌ساز مطرح؛ با یکی از «هیچ»های خود در حراج نیویورک شرکت کرده بود که اثرش 33 هزار دلار به فروش رفت.

طبق اعلام مسوولان حراج، آثار دیگر هنرمندان ایرانی شرکت کننده به قیمت‌های زیر به فروش رفت: فرح اصولی 15 هزار دلار، منوچهر یکتایی 6 هزار دلار، رویا اخوان 18هزار دلار، مارکو گریگوریان 3 هزار دلار، رضا درخشانی 46 هزار دلار، فریده لاشایی 30 هزار دلار، ماینا اکبری 7 هزار دلار، پرستو فروهر 7 هزار دلار و علی اجلی20 هزار دلار.

امسال برای این که حراج بونامز بتواند آثار بیشتری را از هنرمندان خاورمیانه به خصوص هنرمندان ایرانی به فروش برساند این آثار را به کشور آمریکا و شهر نیویورک برد.

این آثار درکنار آثار هنرمندان مطرح فرانسوی، آمریکایی، انگلیسی، ایتالیایی و مکزیکی عرضه شد.

درمیان هنرمندان ایرانی نام هنرمندانی چون عباس کیارستمی، پرویز تناولی، فریده لاشایی، مارکو گریگوریان، افشین پیرهاشمی و... به چشم می‌خورد. درمیان هنرمندان دیگر کشورها نام‌های بزرگی چون آگوست رنوار، پابلو پیکاسو، فرنان لژه، ژان میشل باستیاک، جیم دین و دایمن هرست دیده می‌شد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.